Fitness shop: Muskulvit Archiv článků

Fitness shop s doplňky stravy pro kulturistiku, hubnutí, diety

.

Facebook

Vyhledat produkt

Newslettery

Jméno:

Email:

Produkty v AKCI

EPAmax Omega 3+ 34 tbl.EPAmax Omega 3+ 34 tbl.
144 Kč

KREATIN MONOHYDRÁT 100 ...KREATIN MONOHYDRÁT 1000g
817 Kč

KREATIN MONOHYDRÁT 500 ...KREATIN MONOHYDRÁT 500g
420 Kč

BETAMAX KAROTEN 25000 1 ...BETAMAX KAROTEN 25000 120 tbl.
189 Kč

CALMAZIN 32 tbl.CALMAZIN 32 tbl.
53 Kč

MULTIMAX 32 tbl.MULTIMAX 32 tbl.
121 Kč

VITAMIN C - 1000mg 32 t ...VITAMIN C - 1000mg 32 tbl.
90 Kč

VITAMIN C - 1000mg 65 t ...VITAMIN C - 1000mg 65 tbl.
151 Kč

VITAMIN C - 500mg 32 tb ...VITAMIN C - 500mg 32 tbl.
56 Kč

VITAMIN C - 500mg 65 tb ...VITAMIN C - 500mg 65 tbl.
101 Kč

Poradna

Elixír života? Proteinové přípravky pro sportovce!

 Italští vědci objevili elixír života. Jsou jím přípravky pro sportovce, zvláště kulturisty a body buildery, které obsahují větvené aminokyseliny leucin, izoleucin a valin. Tyto proteinové přípravky prodlouží život až o deset let!

Zatím jsou účinky prodlužování života prokázány pouze u laboratorních zvířat, podle autorů studie ale budou přípravky s aminokyselinami fungovat i u člověka a pravidelně užívané mu dodají až deset roků života navíc.

Přípravky s větvenými L-aminokyselinami leucinem, izoleucinem a valinem se užívají před posilováním a po něm. Mají buď podobu tablet, nebo se užívají jako nápoje či koktejly. Italští experti věří, že pokud je budou lidé užívat od středního věku, pak se dočkají zdravějšího a delšího stáří. Přípravek posiluje svaly, brání jejich vyčerpání a zranění, omezuje riziko pádů a zlomenin ve stáří.

„Myslím, že naše data poskytují záruku na doporučení, že osoby středního věku by tyto přípravky měly začít užívat,“ tvrdí profesor Enzo Nisoli z univerzity v Brescii.

Podle něj by pravidelné užívání přípravků s aminokyselinami mohlo prodloužit průměrný život ze 77 let na 87 u mužů, u žen pak z 81 až na 92 roků. Zlepší se u nich také síla, rovnováha, koordinace a výdrž.

„Nemá to žádné vedlejší účinky. A zcela jistě to má blahodárný vliv na zdraví,“ tvrdí profesor Nisoli. On sám by doporučil užívání od 55 let věku. (pst)

(Famous, profimedia.cz)

 

 

Jak často chodit do posilovny?

Správná četnost návštěv posilovny, samotná délka tréninku a skladba tréninku především rozhodují o vašich tréninkových výsledcích.

 

Příprava koktejlových nápojů do zásoby

Dobrý den, je možné si proteinové nebo sacharidové nápoje připravovat do zásoby, tzn. na několik hodin dopředu? Děkuji za odpověď.

Ano, protein si do zásoby je možné připravit a je to především velice praktické, což oceníte především ve škole nebo v práci. Ale pozor například u KREATINU se toto dělat nesmí, neboť roztok KREATINU se rychle rozkládá na neúčinný kreatinin.

 

Správná délka tréninku v posilovně

Délka tréninkové jednotky je velmi důležitá pro vaše úspěchy v posilovně. Jestliže budete cvičit krátce či naopak příliš dlouho, budete zbytečně brzdit svůj svalový růst.

 

Dietní jídelníček

Chcete zhodit přebytečné kilogramy, vytvarovat a zformovat postavu? Máme pro Vás dietní jídelníček, který Vás určitě pomůže ke splnění Vašich cílů.

 

Trénink na cestách

Chystáte se na delší dovolenou do zahraničí a nechcete ztratit formu? 

 

Pitný režim

Správný pitný režim je nesmírně důležitý pro zdravé fungování organismu. Pitný režim je základní součástí výživy v běžném životě i při sportovním výkonu.

 

Škodlivost doplňků výživy

Dobry den, chtěl jsem se zeptat jaký je rozdíl mezi sportovními doplňky gainery vs. sacharidy? Jsou sportovní doplňky nějak škodlivé zdraví? I z dlouhodobého hledika? Například pokud budu brát proteinové,sacharidové přípravky, kreatin, glutamin, arginin aj., můžu mít třeba za 20 let problémy s játry nebo srdcem? Děkuji za odpověď.

Rozdíl mezi gainery a sacharidovými koncentráty není žádný. Anglický název gainer u nás zdomácněl jako označení pro sacharidové koncentráty, takže je to jakési synonymum. Nebezpečí poškození zdraví při dlouhodobém používání proteinových a sacharidových koncentrátů není prakticky žádné. Samozřejmě pokud byste silně a dlouhodobě předávkoval sacharidové koncentráty neúměrně vaší energetické potřebě tak hrozí, vzhledem k vysoké koncentraci sacharidů, obezita. Pokud předávkování proteinovými koncentráty trvá dlouhodobě a neúměrně vašim potřebám, budete přetěžovat trávící systém odpadovými splodinami nestrávench bílkovin. V případě stravitelnosti přetížíte játra zpracováváním dusíkatých metabolitů vzniklých odpadem aminokyselin. Z toho vyplývá, že chronický nadbytek bílkovin vám určitě zdravotní problémy může způsobit. Pokud ale mluvíme o přiměřeném používání těchto přípravků, žádné riziko nehrozí.

 

Přibírání váhy při těžké fyzické práci

Dobry den, chtěl jsem se zeptat. Mám těžkou práci a tak mi i dlouho trvá než naberu váhu a když ji naberu, tak ji za pár dnů zase ztratím. Jaké prostředky mám používat od vaší firmy, aby mi váha šla nahoru a ne naopak. Díky za odpověď.

Dobrý den, kalorický příjem musí přesáhnout výdej, pokud chcete nabírat. Naplánujte si během dne 4-5 jídel a přidejte koktejl kombinovaný 20g MUSKULVIT WHEY 65% + 20g MASS UP 3600 WHEY + 3dcl mléka 2x denně. Získáte tak 6-7 jídel v časových odstupech 2-3hod. Při tomto příjmu byste měl bez problému přibírat. Pokud ne, zvyšujte pozvolna porce v každém jídle. Trénujte 3-4x týdně maximálně po hodině.

 

Vynikající spalovač tuku L-CARNITIN a co o něm možná ještě nevíte

Existuje vynikající doplněk výživy, který Vám pomůže zhubnout společně s úpravou Vašeho jídelníčku a dostatečnou pohybovou aktivitou! Tento suplement se nazývá L- carnitin (nebo také L-karnitin) a je hitem 21. století pro své široké využití. L-carnitin je jeden z mála odbourávačů tuků, které neodbourávají tuk tím, že přivedou tělo do stresu (jako kofein nebo efedrin) a nemá tím pádem, žádné vedlejší účinky a jeho použití (na rozdíl od kofeinu a efedrinu) je tím pádem naprosto bezrizikové. L-carnitin je navíc už léty prověřený a je u něj bez pochyby jasné, že opravdu funguje. L-carnitin zlepšuje využití tuků při pohybu a cvičení, navíc dodává energii při cvičení a to právě z tuků, což je velmi výhodné.

 L-carnitin je zcela nepostradatelným pomocníkem pro spalování tělesného tuku. Nejenom pomocníkem, ale látkou, která je pro oxidaci (spalování) tuků naprosto nezbytná. Bez přítomnosti L-carnitinu totiž nespálíte jeden jediný gram tuku! L-carnitin je látka tělu vlastní a zhruba 25 % L-carnitinu je získáváno vlastní syntézou v játrech. Zbylých 75 % musí být dodáno potravou, a to výhradně živočišného původu. V rostlinných produktech se L-Carnitin nenachází, proto je pro vegetariány zvlášť důležité L-carnitin užívat.

L-carnitin jevýborný spalovač tuků i při nárazovém použití, zlepšuje fyzickou výkonnost, snižuje hladinu cholesterolu, snižuje tvorbu kyseliny mléčné ve svalech a v krvi, z toho vyplývá lepší regenerace po zátěži, podporuje redukční diety, chrání srdce a podporuje srdeční činnost, u mužů zlepšuje tvorbu spermií .Nadbytečné tuky se začínají odbourávat až asi po 40ti minutách intenzívní zátěže. Užijete-li před touto zátěží 300-1000 mg L-Karnitinu, tuky se začnou odbourávat už po 10ti minutách. Vaše snažení se tím stává efektivnější!

Proč užívat L-Carnitin

L-carnitin "šetří glykogen", což je velmi důležité především pro sportovce.                                                                                                                                                    

 L-carnitin snižuje tvorbu kyseliny mléčné (laktátu) v průběhu fyzické zátěže vysoké intenzity, uplatní se tedy nejen u vytrvalců.                                                             

L-carnitin urychluje regeneraci po ukončení výkonu.                                                                                                                                                                                       

 L-carnitin souvisí také s činností štítné žlázy. Ta reguluje tvorbu energie a pokud je její činnost snížena, projeví se to přibýváním na hmotnosti ve formě tuku.
                                                                                                                                                                                                                                                                                 L-carnitin omezuje nepříznivé důsledky vzniku přebytku amoniaku při poruchách ledvin nebo při hladovění a extrémní fyzické zátěži.
                                                                                                                                                                                                                                                                                   L-carnitin zvyšuje mozkovou aktivitu vlivem na produkci některých přenašečů vzruchů (např. GABA, Taurin).                                                                                          

 L-carnitin působí zároveň jako antioxidant.

Formy L-Carnitinu:

Base – 100% karnitin lépe a rychleji vstřebává do krve, má zásaditou povahu a proto nezpůsobuje pálení žáhy.
L-tartrat – 68 % čistého karnitinu. Sůl Karnitinu base. Mění se fyzikální vlastnosti: má kyselou reakci (pH je 3,5 –4,0). Snižuje se rozpustnost ve vodě a mění se také pach – není cítit po amoniaku. Tato látka je vhodná především pro suché formy produktů, především pro tablety.
HCI – 85% čistého karnitinu
L-Karnitin báze vázaný v soli, v tomto případě s anorganickou kyselinou chlorovodíkovou – je to tzv. chlorid. Je to jediná sůl karnitinu, která se používá také ve formě roztoku, většinou jen v lékových formách.
Magnesium-OH-citrate – 40% čistého karnitinu. Je to vysoce specifická forma karnitinu, která je k dispozici pouze u jediného českého výrobce. Je výrazně dražší než ostatní sloučeniny karnitinu a proto se zatím nepoužívá.
Acetyl – L-carnitin – 78% čistého karnitinu (acetylovaný karnitin báze) se používá predevším na klinice – je velmi drahý. Je cíleně používán u některých onemocnění a poruch činnosti mozku.
Mg-citrát – 43% čistého karnitinu. Je sloučeninou karnitin báze a hořečnaté soli kyseliny citrónové. V některých situacích je přínosem, protože obsahuje hořčík. Musí se však podávat až skoro v 2-3 násobném množství než karnitin báze.
Fumarát – 65% čistého karnitinu. Je sloučeninou podobně jako ostatní soli.

POZOR! na některé výrobky, které nabízejí např. 500mg L-karnitin komplex, nebo prostě 500mg L-karnitinové tablety atd. To není 500mg čistého L-karnitinu, ale směs s tartrátem, nebo jinou tabletovací směsi a samotného L-kreatinu zde v nejhorším případě může být jen 34% tj. 170mg. Proto vždy hledejte, kolik je ve výrobku L-karnitin base tj. stoprocentního L-karnitinu. Velmi i záleží na tom jaký L- carnitin koupíte. Lze koupit čínský l carnitin s nejistou kvalitou. Nebo koupite vysoce čisté a silné L carnitiny. Výrobky značky MUSKULVIT (L-CARNITIN INSTANT i L-CARNITIN BASE) obsahují pouze 100% L-CARNITIN BASE nejvyšší kvality!

 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

SLOVENSKO

Zde si mohou naši slovenští zákazníci jednoduše změnit ceny na EURA.

Košík

Váš košík je prázdný

Přihlášení | Registrace

Kontaktujte nás

Poradna Objednávky
tel: +420 732 212 331
fax: +420 572 577 296
email:objednavky@muskulvit.cz

Online poradna
email: poradna@muskulvit.cz

Napište dotaz nebo uveďte Vaše telefonní číslo, rádi Vám poradíme.

Naše výhody

banner Muskulvit.cz

Přidejte se k nám

Anketa

Jak jste se dozvěděli o výrobcích MUSKULVIT?