Fitness shop: Muskulvit Jídelníček Dietní jídelníček

Fitness shop s doplňky stravy pro kulturistiku, hubnutí, diety

.

Facebook

Vyhledat produkt

Produkty v AKCI

KREATIN MONOHYDRÁT 400 ...KREATIN MONOHYDRÁT 400g
337 Kč

KREATIN MONOHYDRÁT 900 ...KREATIN MONOHYDRÁT 900g
754 Kč

KREATIN MONOHYDRÁT 100 ...KREATIN MONOHYDRÁT 1000g
817 Kč

KLOUB 3000+ 62 tbl.KLOUB 3000+ 62 tbl.
383 Kč

LECITIN 104 tbl.LECITIN 104 tbl.
189 Kč

VITAMIN C - 1000mg 65 t ...VITAMIN C - 1000mg 65 tbl.
151 Kč

VITAMIN C - 1000mg 120 ...VITAMIN C - 1000mg 120 tbl.
208 Kč

VITAMIN C - 500mg 32 tb ...VITAMIN C - 500mg 32 tbl.
56 Kč

VITAMIN C - 500mg 120 t ...VITAMIN C - 500mg 120 tbl.
140 Kč

VITAMIN C - 500mg 65 tb ...VITAMIN C - 500mg 65 tbl.
101 Kč

Dietní jídelníček

Chcete zhodit přebytečné kilogramy, vytvarovat a zformovat postavu? Máme pro Vás dietní jídelníček, který Vás určitě pomůže ke splnění Vašich cílů.

Dietní jídelníček

Každý dietní jídelníček by měl obsahovat několik základních potravin.

Dostatek vlákniny

Vláknina působí na naše střeva doslova jako kartáč, odstraňuje všechny usazeniny ve střevech. Češi obecně mají ve svém jídelníčku zařazeno velmi málo vlákniny, a proto se bohužel řadíme mezi první desítku zemí v úmrtnosti na rakovinu střev.

Vlákninu obsahuje především ovoce, zelenina, celozrnné pečivo a cereálie.

Ovoce a zelenina

Také ovoce a zeleniny by měl obsahovat zdravý jídelníček dostatek. Zejména zelenina by v něm měla převažovat. U ovoce musíme být opatrní na některé druhy ovoce, které obsahují velké množství sacharidů, to jsou především banány. Ovoce doporučuji konzumovat spíš v první polovině dne, poté už jenom zeleninu.

Kvalitní kuřecí, hovězí a rybí maso

Libové maso je nejlepším zdrojem bílkovin a ostatních cenných vitamínů a minerálů. Mělo by však být vařené nebo dušené. V žádném případě smažené, nebo dokonce v trojobalu, ten je totiž nasáklý tukem.

Pitný režim

Pamatujte na dodržování pitného režimu. Pít byste měli čistou nesycenou vodu bez příchuti a bez přídavku cukru a bylinkové čaje. Pomohou také čaje, které čistí organismus například zelený čaj, kopřivový atd.

Kombinace BCAA + L-CARNITIN

při redukci podkožního tuku doporučuje výhodnou kombinace BCAA 1000ml nebo BCAA 4000mg s L-CARNITIN BASE nebo L-CARNITIN INSTANT, kde L-CARNITIN působí na spalování tuků a lepší fyzický výkon a větvené aminokyseliny BCAA chrání svalovou hmotu před jejím úbytkem v průběhu redukce nadváhy.

Velmi účinná kombinace pro odbourávání tuků a redukci nadváhy je kombinace L-CARNITIN + L-ARGININ!

Suplementace vitaminovými a kloubními doplňky
Při redukční dietě je důležité pravidelné použití vitamínových a minerálových doplňkůMULTIMAX, CALMAZIN, VITAMIN C-500mg nebo VITAMIN C-1000mg.
Kloubní výživa KLOUB 3000+ zmírní opotřebení kloubů při fyzické zátěži, pře sportu a nadváze.

Skvělé účinky sušené syrovátky

Při snižování nadváhy je výborná sušená syrovátka, je nízkokalorická a obsahuje mnoho vitamínů a minerálů. Draslík má na starosti zbavení organismu škodlivých látek a zajisti, aby bylo v buňkách přítomno dostatečné množství tekutiny. Má také jedinečný efekt při celulitidě.

NEJVĚTŠÍ OMYLY PŘI DIETĚ!!!!

Pro hubnutí stačí sportovat

Je pravda, že pohyb při dietě je zdravý. Pokud si ale myslíte, že dvě hodiny aerobiku týdně vám při dietě dovolují nezřízeně se cpát, jste na omylu. Fyzikální zákony neoblafnete - k hubnutí musí být příjem energie vždy nižší než její výdej.

Po light potravinách zhubnete

Označení 'light' je u diety velmi zavádějící. Zpravidla poukazuje na snížený obsah tuku. Jenže takové laskominy často obsahují o to více cukru. S pocitem, že jíme ,,dietní,, produkt, se navíc snadno přestanete hlídat a spořádáte větší množství.

Pokud chcete díky dietě zhubnout, jezte nejpozději v 17 hodin

Ne tak docela. Správněji - poslední jídlo byste měli sníst 4 hodiny před tím, než si jdete lehnout. V případě, že uléháte o půlnoci, nemusíte mít výčitky, pokud si dáte lehkou večeři v osm večer.

Budete-li u diety myslet pozitivně, kila půjdou dolů

Něco na tom je. Ale s naloženým talířem na gauči u televize pro svou postavu mnoho neuděláte, i když budete mít sebelepší náladu. Cvičení a střízlivému jídelníčku se zkrátka nevyhnete.

Nahradíte-li jídlo ovocnými šťávami, zhubnete

Taková dieta nebude fungovat. Po džusu vám rychle vyhládne, obsahuje spoustu cukru a žaludek vám za něj taky nepoděkuje. Lepší při dietě je obyčejný vývar - zasytí a dodá energii.

Nepoužívejte nápoje určené pro redukční diety

Většina z nich má pouze komerční charakter. Pokud chcete používat nějaký nápoj jako náhradu stravy, použijte přípravek s vysokým obsahem bílkovin MUSKULVIT WHEY, MUSKULVIT WHEY 80, WHEY PROTEIN KONCENTRÁT nebo MUSKULVIT MEGA, ŽELATINOVÝ HYDROLYZÁT a berte jej vždy jako poslední jídlo večer, nejlépe jako úplná náhrada večeře. Efekt se brzy dostaví.

Jak sestavit zdravý jídelníček

Nejlepší je, když nám jídelníček sestaví buď dietolog, nebo trenér, ke kterému chodíme cvičit. Jiný jídelníček je vhodný pro člověka, který potřebuje shodit jenom pár kilo a jiný pro velmi obézního člověka. Jídelníček je samozřejmě potřeba sestavovat s ohledem na náš aktuální zdravotní stav.

Jestliže při dietě omezíte jakýmkoli způsobem stravu, přinese to u hubnutí pouze krátkodobý výsledek.

Dieta je často založena na omezení příjmu kalorií, se kterým je však spojen úbytek živin a tělu chybí důležité látky. Jakmile tedy s dietou skončíte (to bývá většinou z důvodu hladu, nervozity či ohrožení zdraví), tělo si okamžitě začne vytvářet ,,zásoby,, aby se připravilo na případnou další dietu. Je to v podstatě obrana našeho organizmu, která se však většinou projeví jako nechvalně známý pojem u diety - JO-JO efekt. Výsledná váha po dietě tak bývá často vyšší než původní, a tímto způsobem - dieta za dietou - se naše váha v průběhu života neustále zvyšuje. Je to jenom na vás, jestli chcete díky nevhodným dietám hubnout celý život, a nebo zhubnout a vaši ideální váhu si udržet trvale.

VZOROVÝ DIETNÍ JÍDELNÍČEK

U jídelníčku je velmi důležité dodržovat rozestupy max. 3 hodiny mezi každým jídlem. V případě, že nemáte po ruce dietní potravinu, tak si radši dejte „zakázanou“ potravinu (v malém množství samozřejmě), je to lepší, než kdybyste hladověli.

7 hod: snídaně

Je dobré zařadit sacharidy jako první denní jídlo. Tím se nastartuje metabolismus, který je po nočním hladovění zpomalený. Začátkem by tedy měla být vydatná snídaně jako start do nového dne, která by měla tvořit cca 20 až 25 % celkového denního příjmu energie. Nezapomeňte na dostatek tekutin.

Vaši snídani může tvořit například: několik lžic spařených výběrových vloček, nízkotučné mléko, lžička medu a skořice. Přidat můžete lžíci cottage nebo syrovátkovou bílkovinu. Je také možné začít den s jinými celozrnnými cereáliemi (v malém množství), plátkem sýra nebo kvalitní šunky, sušená syrovátka.Dále zelenina či ovoce.

Vzor snídaně:

Např. cereálie s mlékem nebo celozrnné pečivo s nízkotučným sýrem

nebo tvaroh s pažitkou 50g,rajče 50g,dalamánek 40g

nebo kukuřičný chleba 2 ks, 30% plátkový sýr 50g, bílá káva 2dcl

10 hod: svačinka

Svačte! Nejlepší volbou na dopolední přesnídávku je jogurt, tvaroh, ovoce, zelenina.

Vzor svačinky:

Např. 1 ks ovoce (jablko, pomeranč, kiwi, grapefruit) a müsli tyčinka.

13 hod: oběd

Vyvážené jídlo, které se skládá z bílkoviny (bílé maso, ryba, tofu, luštěniny, sýr, jogurt…), zeleniny (salát, vařená) a sacharidů (rýže, celozrnné těstoviny, pečivo, brambory…). Oběd by měl být něčím jako završením hodování první poloviny dne. Za první polovinu dne bychom totiž měli sníst asi 60 % energie, kterou za den sníme, oběd by měl tvořit cca 30 až 35 %. Ani u oběda by však neměla chybět zelenina a ovoce. Pokud není zelenina (např. dušená, restovaná) přímo součástí pokrmu, přidejte ke hlavnímu jídlu ještě oblohu, misku salátu nebo kompotu. Ideální jídlo u tohoto jídelníčku je bílkovina (restované či vařené maso či rostlinná bílkovina) s dostatečným množstvím zeleniny bez sacharidových příloh.

Vzor oběda:

Např. kuřecí, rybí nebo hovězí maso (vařené, dušené nebo grilované bez tuku), příloha (vařené brambory, rýže) a zelenina v neomezeném množství.

nebo polévka z droždí 2,5 dcl, rybí filé 130g s vařeným bramborem 150g, mrkvový salát 150g

nebo brokolicová polévka 2,5 dcl,drůbeží šunka 100g zapečená se sýrem 30% 20g, vařené brambory bez másla 150g, zelenina 50g, hlávkový salát 200g

16 hod: svačinka

Odpolední svačina by měla tvořit už jen 10 % energetického příjmu. Odpoledne a večer už bychom nemuseli stihnout využít a naše tělo by si ji uložilo do zásoby. Není ale důležité jenom množství jídla, záleží i na správném výběru. Je vhodnější zaměřit se na potraviny, které mají nižší energetickou hodnotu a glykemický index. Zasycení z nich déle vydrží a navíc organizmus nebude mít problémy s nadbytkem energie i při větším objemu jídla. Vhodný je kousek tmavého pečiva, zelenina, méně sladké druhy ovoce (např. citrusy), syšená syrovátka. Zapomenout byste měli na sladké pečivo a dorty, trvanlivé salámy, paštiky, klobásy a sladké druhy ovoce (banány, hroznové víno).

Vzor svačinky:

např. Cottage se zeleninou

nebo bílý jogurt

nebo šlehaný tvaroh s ovocem 100g

18 hod: večeře

Poslední jídlo dne představuje večeře, která by měla pokrýt asi 15 až 20 % denního energetického příjmu. Stejně jako odpolední svačina, by i večeře měla být dostatečně objemná a přitom méně energeticky vydatná. Nemusí být také v každém případě teplá. Správnou volbou je zeleninový salát, neslazený tvaroh, zelenina s kuřecím masem, proteinový přípravek s vysokým obsahem bílkovin. Poslední jídlo by mělo být asi 3 hodiny před spaním.

Vzor večeře:

např. kuřecí šunka s celozrnným pečivem nebo nízkotučný sýr s celozrnným pečivem a zelenina

nebo.zapečené těstoviny 250g, 30% strouhaný sýr 20g, kečup,mrkvový salát 200g

nebo brokolice vařená v páře, sýrová omáčka na přelití, vařený brambor 150g

Podle toho v kolik jdete spát, můžete si dát i druhou večeři, která by však měla být opravdu velmi malá (bílý jogurt, zelenina).

 

 

SLOVENSKO

Zde si mohou naši slovenští zákazníci jednoduše změnit ceny na EURA.

Košík

Váš košík je prázdný

Přihlášení | Registrace

Kontaktujte nás

Poradna Objednávky
tel: +420 732 212 331
fax: +420 572 577 296
email:objednavky@muskulvit.cz

Online poradna
email: poradna@muskulvit.cz

Napište dotaz nebo uveďte Vaše telefonní číslo, rádi Vám poradíme.

Naše výhody

banner Muskulvit.cz

Přidejte se k nám

Anketa

Jak jste se dozvěděli o výrobcích MUSKULVIT?